در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی از این اشتباهات بپرهیزید

شبکه اجتماعی

از آن‌جایی که روزانه جمعیت زیادی زمان قابل توجهی را در شبکه‌های اجتماعی (اینستاگرام، توئیتر، لینکدین و…) صرف می‌کنند، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی روشی عالی است برای این که کسب‌وکار و برند خود را معرفی کنید. شبکه‌های اجتماعی فرصت مناسبی برای صاحبین کسب‌وکارها فراهم می‌کنند تا مشتریان و بازدید کنندگان بیش‌تری را جذب کنند و ترافیک سایت خود را افزایش دهند. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی همان‌قدر که می‌تواند امکانات زیادی در اختیار شما قرار داده و برندتان را نجات دهد، اگر به شیوه‌ای صحیح به کار گرفته نشود و از شبکه‌های اجتماعی درست استفاده نشود می‌تواند به کسب‌وکار شما آسیب برساند. در ادامه به برخی از اشتباهات رایجی که در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی باید از آن‌ها پرهیز کنید اشاره کرده‌ایم. با ما همراه باشید تا بدانید چطور می‌توانید از حضور خود در سوشیال مدیا بهترین نتیجه را بگیرید.

داشتن حساب کاربری در تمام شبکه‌های اجتماعی

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که خیلی از کسب‌وکارها دچارش می‌شوند، داشتن پروفایل در انواع شبکه‌های اجتماعی است. شما باید بررسی کنید با توجه به زمینه و حرفه‌ای که در آن مشغول به فعالیت هستید به کدام شبکه‌های اجتماعی نیاز دارید، نه این که در همه آن‌ها عضو شوید. به جای این که همزمان در چند شبکه اجتماعی مانند لینکدین، فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، گوگل پلاس، پینترست و … فعالیت داشته باشید، با توجه به نیاز کسب‌وکارتان بر روی تعداد کمتری از آن‌ها تمرکز کنید و وقت بیشتری برای آن‌ها بگذارید. کار سختی هم نیست، به سادگی می‌توانید بررسی کنید که مشتریان شما بیش‌تر در کدام شبکه‌ها فعال هستند؛ سپس فعالیت خود بر روی آن شبکه‌ها را بیش‌تر کنید.

برای مثال اگر کسب‌وکار شما به عکس و تصاویر گرافیکی وابستگی بیش‌تری دارد، بهتر است تمرکز خود را روی اینستاگرام و پینترست قرار دهید یا اگر سایت و اپلیکیشن شما در زمینه‌ای خاص و به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کند، داشتن صفحاتی در اینستاگرام، لینکدین و توییتر برای شما بهتر خواهد بود.

سوشال مدیا

به تکرار افتادن و خلاقیت نداشتن

اگر به طور مداوم مطالب مشابه و بدون هیچ خلاقیتی پست کنید، بازدیدکنندگان شما خسته می‌شوند و گمان می‌کنند مطلب خاصی برای ارائه ندارید؛ در نتیجه از دنبال کردن مطالب شما دست می‌کشند و به مرور آن‌ها را از دست خواهید داد. تقویم محتوایی تهیه و به طور منظم مطالبی به‌روز، جذاب و خلاقانه در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنید؛ به این طریق مخاطبان‌تان به دنبال کردن شما ادامه می‌دهند و پیگیر مطالب شما خواهند بود. به این فکر کنید که مردم در طول روز با سیلی از مطالب در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی مواجه می‌شوند و اگر خسته‌کننده باشید در این میان گم می‌شوید.

برای این که پست‌های شما جذاب‌تر باشند، می‌توانید حتی از مخاطبان خود نظرخواهی کنید یا از صفحات پرمخاطب و رقبایتان ایده بگیرید.

نادیده گرفتن دیدگاه‌ها به خصوص دیدگاه‌های منفی

پاسخ ندادن به دیدگاه‌های منفی یا بدتر از آن حذف این دیدگاه‌ها می‌تواند خیلی به برند شما ضربه بزند. منظور از دیدگاه‌های منفی آن دسته از دیدگاه‌هایی است که واقعا مشکل و مسئله‌ای را مطرح کرده‌اند، نه آن‌هایی که فقط تعدادی کلمه منفی را پشت هم ردیف کرده یا توهین کرده‌اند.

با توجه به این دیدگاه‌ها می‌توانید بفهمید مشتریان از شما چه می‌خواهند و چه چیزی از نظرشان مطلوب نیست تا برای برطرف کردن این نقاط ضعف برنامه‌ریزی کنید و کسب‌وکار خود را بهبود ببخشید. به علاوه این که اگر به انتقادات پاسخ درستی ندهید یا آن‌ها را حذف کنید، مشتری به شما بی‌اعتماد خواهد شد. نحوه پاسخگویی شما به انتقادات، نشان‌دهنده اعتبار برند شماست. به مشتری خود نشان دهید که برای او ارزش قائل هستید و با کمک او و با استفاده از نظر او می‌خواهید مشکلات کسب‌وکارتان را اصلاح کنید. توجه به این مسئله برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی بسیار ضروری است؛ اما متاسفانه بسیاری از برندها آن را نادیده می‌گیرند.

تولید محتوا

ارسال مطالب زیاد در مدت زمان کوتاه

همیشه از قبل خوراک محتوایی خود را آماده کنید و برای حداقل چند روز آینده محتوا و برنامه‌ریزی داشته باشید؛ اما از ارسال مطالب زیاد، به یک‌باره و پشت سر هم، آن هم در مدت زمان کوتاه پرهیز کنید. مطالب زیاد و پشت سر هم قطعا نارضایتی دنبال‌کنندگان شما را به همراه خواهد داشت و آن‌ها به سادگی و بدون توجه از روی مطالب شما رد می‌شوند و حتی ممکن است شما را آنفالو کنند.

با توجه به این که مطالب در هر کدام از شبکه‌های اجتماعی چه ساعاتی بیشترین بازدید را دارند و کاربران شما چه زمان‌هایی بیش‌تر آنلاین هستند باید تقویم محتوایی تنظیم کنید و طبق همان پست‌گذاری را انجام دهید. در ضمن بهترین کار این است که از انواع فرم‌های محتوا از جمله ویدیو، متن، اینفوگرافیک و… و نه فقط یکی از آن‌ها، برای به‌روزرسانی شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنید.

عدم به‌روزرسانی مداوم

بالاتر توضیح دادیم که ارسال پست‌های زیاد و پشت سر هم در مدت زمان کوتاه می‌تواند برای برند شما بسیار آسیب‌رسان باشد. برعکس این موضوع هم صدق می‌کند؛ اگر برای مدت طولانی ساکت باشید و شبکه‌های اجتماعی خود را به‌روز نکنید و بین پست‌ها وقفه زیادی بیندازید، دنبال‌کنندگان شما را فراموش می‌کنند. طبق تقویمی که تنظیم کرده‌اید، با فاصله زمانی مناسب و به طور مداوم مطالب جدید، جذاب و خلاقانه پست کنید تا بهترین نتایج برای برند شما حاصل شود. ضمن این که میزان علاقه‌مندی کاربران به مطالب را تحلیل و آنالیز کرده و با بررسی مطالبی که بیش‌تر آن‌ها را تحت تاثیر قرار داده و دوست داشته‌اند، متوجه سلیقه آن‌ها بشوید.

تولید محتوای اینستاگرام

هشتگ زیاد و نامرتبط

با استفاده از هشتگ‌های درست و مناسب شما می‌توانید بازدیدکننده بیش‌تری را جذب مطالب خود کنید و بیش‌تر دیده شوید و در ضمن پیام مطلب خود را به‌درستی منتقل کنید. حال به بررسی این نکته می‌پردازیم که استفاده از هشتگ زیاد و نامرتبط چه مشکلاتی در پی خواهد داشت. استفاده بیش از حد و افراطی از هشتگ خواندن مطلب را سخت و حس کاربران را بد می‌کند، نشان می‌دهد شما به صورت تهاجمی در حال تبلیغ کردن هستید و در آخر این که ممکن است با این کار اینستاگرام پست‌های شما را به عنوان اسپم در نظر بگیرد. همچنین خودتان را به تعداد مشخصی هشتگ و یک دسته‌بندی مناسب، محدود و مقید کنید تا صفحه‌ شما هویت خاص خود را پیدا کند. برای مطالب ارسالی خود از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید؛ اما همان‌طور که گفتیم هشتگ زیاد و نامرتبط ممنوع!